27 września 2017

WARSZTATY

Grupowe warsztaty terapeutyczno-rozwojowe

W Domu Rekolekcyjnym w Żarach (Kunicach) trwa druga edycja grupowych warsztatów terapeutyczno-rozwojowych. Planujemy kolejne edycje. Najbliższą w drugiej połowie 2018 roku.
Zapisy już trwają.
Jeśli jesteś zainteresowany wzięciem udziału w tym wydarzeniu, zapoznaj się, proszę, z poniższym opisem i napisz na adres drozdmagdalena78@gmail.com
Będziemy z Tobą w kontakcie.

Możesz hojnie „dawać siebie”, o ile siebie „masz”- siebie przyjmujesz; możesz realizować wezwanie Jezusa, by „zaprzeć się samego siebie”, o ile wcześniej wiesz, kim jesteś; i możesz tym piękniej i mądrzej kochać swojego bliźniego, im bardziej siebie rozumiesz i kochasz.

warsztaty terapeutyczno-rozwojoweJeśli masz poczucie, że zamiast żyć pełnią życia, żyjesz pod presją walki o przeżycie, przetrwanie, mimo że niewiele wokół naprawdę Ci zagraża… Jeśli zauważasz, że budujesz swoją codzienność „w reakcji” wobec emocji, zachowań, decyzji innych ludzi, a niewiele w Twoim życiu Ciebie- Twoich marzeń, Twoich planów, Twoich decyzji, Twoich inicjatyw. Jeśli odkrywasz, że pod ciągłym (u)śmiechem ukrywasz strach, smutek, gniew… i widzisz, że tak jest od lat… Jeśli potrafisz dbać o wszystkich wokół i dzielnie znosisz przeciwności losu, ale brakuje Ci sił i szkoda Ci czasu, żeby troszczyć się o siebie samego… Jeśli po kolejnym intensywnym dniu wybawiania innych z kłopotów, opadasz bez sił i nie rozumiesz przytłaczającego Cię smutku… Jeśli masz wrażenie, że nie możesz „rozwinąć skrzydeł”, żeby żyć tak, jakbyś tego chciał, bo od lat niesiesz w sobie coś, co Cię blokuje- jakiś ciężar, którego być może nie rozumiesz….
… to być może nasza propozycja jest właśnie dla Ciebie.

 

Zapraszamy do wzięcia udziału w grupowych warsztatach terapeutyczno-rozwojowych, przeznaczonych dla osób w wieku od 25 do 50 lat, które chcą zatrzymać się przy sobie, aby żyć pełniej w relacji z samym sobą, z Bogiem i z drugim człowiekiem. Warsztaty pomagają pogłębić znajomość siebie (kim jestem, czego potrzebuję, o czym informuje mnie to, co czuję) w perspektywie poprawy jakości codziennego życia. Dają nie tylko jednorazowe doświadczenie i wiedzę, ale wyposażają w narzędzia samodzielnej pracy ze sobą. W programie korzystamy z kilku podejść terapeutycznych, a wszystkie one zakorzenione są w podejściu integratywnym chrześcijańskim. Program warsztatów jest realizowany w ramach kolejnych 5 weekendowych zjazdów. Każdy rozpoczyna się kolacją w piątek o godz. 17:30, a kończy obiadem w niedzielę ok. 14:00. Pierwszy, pilotażowy zjazd, nie obliguje jeszcze do wzięcia udziału w całym programie. Osoby, które zdecydują się na udział w kolejnych zajęciach, stworzą warsztatową grupę zamkniętą.

Warsztaty odbywają się w Diecezjalnym Domu Rekolekcyjnym i Pomocy Charytatywnej „W Duchu Świętym” w Żarach (Kunicach)-ul. Wyzwolenia 2, 68-205 Żary 
Daty zjazdów oraz koszt (kwota obejmująca mieszkanie, wyżywienie i zajęcia warsztatowe) zostaną podana bliżej terminu pierwszego zjazdu. W czasie warsztatów jest możliwość uczestniczenia w codziennej mszy świętej.

Osoby, które uczestniczą w terapii lub/i są poddane leczeniu psychiatrycznemu a chcą uczestniczyć w warsztatach, proszone są o wcześniejszą konsultację ze swoim psychoterapeutą lub/i lekarzem prowadzącym i poinformowanie o tym przy zapisach

Prowadzący:
Magdalena Drozd i Ks. Tomasz Matyjaszczyk – psychoterapeuci w podejściu integratywnym w ujęciu chrześcijańskim.

MOTYWACJA 🙂

Uczestnicy ostatnich warsztatów zgodzili się podzielić z Wami tym, co dały im te spotkania. Ustaliliśmy wspólnie, że osoby te pozostaną anonimowe, stąd podpisały się albo zmienionym imieniem, albo podały tylko płeć i wiek.

No to zaczynamy 

„Udział w warsztatach zmienił moje postrzeganie siebie. Otworzył mi drogę do dalszego rozwoju. Mogę śmiało powiedzieć, że udział w tych warsztatach zmienił moje życie… Nie wiedziałam, po co tam jadę, ale wiedziałam, że nie umiem kochać przede wszystkim siebie, że tak szybko się wypalam w miłości do innych. Nie znałam powodu tego wypalenia. Na tych warsztatach otworzyłam się na tyle, że Bóg pokazał mi największe zranienie w moim dzieciństwie, które determinowało całe moje życie. A stało się to w najmniej oczekiwanym dla mnie momencie, podczas wypowiedzi innej osoby, która mówiła o swoim zranieniu (całkiem innym od mojego).
Wcześniej byłam bardzo zamknięta na grupy, a zwłaszcza na „uzewnętrznianie się” przy obcych. Teraz wiem, że bez tych wszystkich osób, nie dowiedziałabym się tyle o sobie i o innych.
Jedną z fundamentalnych dla mnie rzeczy było poczucie bezpieczeństwa. Zarówno prowadzący jak i uczestnicy poważnie podeszli do tematu, dając mi wielkie poczucie wolności i bezpieczeństwa.
Dziękuję Bogu za łaskę udziału w tych warsztatach.”

Kobieta 37 lat”

„Warto wziąć udział w grupowych warsztatach. Nikt z obecnych nie była ani lepszy ani gorszy- odkrywałam mnie samą w bezpiecznym gronie. Warsztaty pokazały mi, że moje zachowanie, które mi doskwierało, nie jest „moje”. Spoglądam teraz na ludzi w inny sposób, bardziej wrażliwy. Zrozumiałam, że dominowały nade mną pewne emocje, a nie mój wybór np. myśli, uczuć. Budujące było to, że mogłam dzielić moje odkrycia oraz przeżywać z innymi; a także widzieć zmiany w innych uczestnikach. Dobrze, że prowadzący byli chrześcijanami, to dało mi poczucie bezpieczeństwa. Dzięki za możliwość przeżycia tego i spotkania wartościowych ludzi”

J.

„Warto zatrzymać się na chwilę i zajrzeć w siebie. Myślę, że każdy z nas potrzebuje takiego czasu. Moje doświadczenie z tych warsztatów mogłabym opisać w słowach z Psalmu 42 ” Głębia przyzywa głębię hukiem wodospadów”. Przeżycia innych ludzi pozwalają nam schodzić w głębiny naszych przeżyć, które czasem trzeba odkryć w sobie, żeby odważnie iść dalej:-) ”

Małgorzata